Wolna Strefa

KOMUNIKAT !

Opublikowano: 13.03.2020

 

UWAGA UWAGA !!!

W związku z rozporządzeniem Wojewody Świętokrzyskiego od dnia 12.03.2020 do dnia odwołania. klub będzie nieczynny w związku z zagrożeniem epidemiologicznym. Jednocześnie apelujemy aby w tym okresie czasu nasi wychowankowie w miarę możliwości pozostawali w domu, unikali spotkań i zgromadzeń.


 

W każdej chwili możecie do Nas dzwonić. Rozwiążemy każdy problem!

 

Zaglądajcie na nasza stronę na Facebooku , gdzie znajdziecie mnóstwo zagadek , ciekawostek i niezliczoną ilość pomysłów na nudę !

fb.me/WS.Podleze

 

 

 

Zapraszamy wszystkich klubowiczów do wzięcia udziału w konkursie poetyckim :) Zadanie konkursowe brzmi : Ułóż krótki wierszyk o Wolnej Strefie , w którym zawarte będą środki stylistyczne takie jak : porównanie i epitety. Dajcie się ponieść wyobraźni i do dzieła! Jest o co walczyć bo główną nagrodą będą SŁUCHAWKI BEZPRZEWODOWE. Konkurs trwa do przyszłego piątku - 10.04.2020 do godz 15.00. Zgłoszenia konkursowe przysyłajcie w wiadomościach prywatnych wchodząc w podany link ------> m.me/WS.Podleze.

 

 

 

Na naszej stronie facebookowej - Wolna Strefa w Podłężu , znajdziecie filmik instruktażowy jak zrobić domowe CZARY - MARY :) Obejrzyjcie koniecznie :)

 

 

Czwartek - 02.04.2020r , godz 15.15 odsyłamy wszystkich na stronę - Radia Wolna Strefa. Coś dla ciała i dla ducha - kilka słów dla Twego ucha :) A w skrócie : Co zrobić żeby nie zwariować podczas domowej kwarantanny , oraz wywiad z kosmetolog , która udzieli skutecznych rad - jak w domowych warunkach poprawić sobie samopoczucie . Serdecznie zapraszamy - Wolna Strefa w Podłężu.

 

 

W czwartkowe popołudnie proponujemy grę w łapki i statki ;)

 

 

 

Drodzy Klubowicze ! Jestem dzisiaj w bajecznym nastroju, dlatego też postanowiłam to wykorzystać .Zadanie jednak skierowane jest do Was. Odgadnijcie kogo przypominam na poniższych zdjęciach :) Mała podpowiedz : Bohaterki bajek dla dzieci.

 


Przyłączyliśmy się do akcji szycia maseczek. Jesteśmy od tego żeby pomagać!

Pomoc to moc i to nasze motto na najbliższe dni :)

 


My uwielbiamy takie zadania a Wy ? Sprawdź się i znajdź 5 różnic miedzy obrazkami :)


Kochani ! kawałek wstążki i mamy piękne róże ;) bez potrzeby przesadzania i podlewania :) bądźcie cierpliwi gdyż takie oto róże będziemy wykonywać na zajęciach plastycznych

 

Zagadki dla wesołej gromadki :)

Odgadnijcie o jaką bajkę chodzi a jeśli macie młodsze rodzeństwo - opowiedzcie jakie przygody przebyli główni bohaterowie :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kochani ! Nasz klub również bierze udział a akcji szycia maseczek , od zawsze byliśmy zdania, że warto pomagać bo dobro wraca w podwojoną siłą .Zaczęliśmy dzisiejszy dzień od pięknej piosenki S.Krajewskiego pt. "Nasz codzienny psalm". Utkwiła nam w głowie jedna ze zwrotek - "NIE PRZEKLINAJ NA LOS! A JEŻELI MUSISZ - ŚCISZ GŁOS. TAM W GÓRZE DOBRY BÓG, JUŻ ZROBIŁ TO CO MÓGŁ, I MA PRETENSJI CIĄGŁYCH DOŚĆ..." To idealny czas na nasze przemyślenia , rozważania i refleksję. Usiądź obok mamy i powiedz jak bardzo ją kochasz , zrób ciepłą herbatę swojej babci i powiedz jej że cieszysz na jej widok , że obchodzi Cię jej zdrowie . W dobie epidemii to Ty właśnie możesz przyczynić się  do tego,aby dzień Twoich najbliższych stał się lepszy,weselszy ,  z nadzieją na lepsze jutro .

 

 

ZABAWA DLA CAŁEJ RODZINY!!!

Nie pozwolimy nudzić się naszym klubowiczom - dlatego też leci do Was zabawa w którą wciągnie się cała rodzina ! Osoba która ułoży jak najwięcej słów zwolniona jest z całodniowego mycia naczyń a może zamiatania? ustalcie reguły i do dzieła! "wyrazy czyli słowa ze słowa " z wyrazu ANTROPOMORFIZACJA trzeba ułożyć jak najwięcej słów . Umawiamy się że mają być to rzeczowniki , czasowniki w dowolnej formie i imiona , litery można używać kilka razy

 

 

Drodzy klubowicze ! bardzo za Wami tęsknimy !

codziennie Was wspominamy - choć teraz się nie widzimy...

Dana sytuacja musiała Nas rozdzielić

Siedzicie teraz w domu zamiast z nami się weselić.

Jesteście jak cegiełki - tworzycie jedną całość ,

i pokażemy wszystkim co to znaczy wytrwałość :)

Dzwońcie i piszcie o każdej porze ,

Bo kadra Wolnej Strefy Wam zawsze pomoże

Gdy masz trudności ze szkolnym zadaniem

zadzwoń a pomyślimy nad jego rozwiązaniem

lub gdy po prostu nuda doskwiera

napisz a znajdziesz w nas przyjaciela :)

Wychowawcy WS Podłęże - Justyna i Paulina

 

 

i tak niewiele trzeba aby wygrać tą walkę....